CNS 15995 - CNS標準英文版簡介
CNS 中華民國國家標準 總號: CNS15995
類號: K4098
2.5 MPa以下液相或氣相液化石油氣 (LPG)及天然氣用橡膠管及橡膠管組合件
Rubber hoses and hose assemblies for liquefied petroleum gas (LPG) in the liquid or gaseous phase and natural gas up to 25 bar (2.5 MPa)
公布日期
經濟部標準檢驗局印行 修訂日期
謝謝您對 "CNS 15995" 英文版標準的關注 !
1. 如果您僅需要購買CNS 15995一個標準,您可以直接在本頁面支付;
加入購物車
CNS標準代碼 CNS 15995
CNS標準中文名稱 2.5 MPa以下液相或氣相液化石油氣 (LPG)及天然氣用橡膠管及橡膠管組合件
CNS標準英文名稱 Rubber hoses and hose assemblies for liquefied petroleum gas (LPG) in the liquid or gaseous phase and natural gas up to 25 bar (2.5 MPa)