CNS 15501 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS15501
Classified No. N6397
酒類檢驗法-β-杜衡精、香豆素及側柏酮(α及β)之測定
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 15501" standard !
1. If you only need this CNS15501 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 15501
CNS Standard Chinese Title 酒類檢驗法-β-杜衡精、香豆素及側柏酮(α及β)之測定
CNS Standard Classified No. N6397 - Agriculture, Food
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:11/15/2011 Confirmed date:11/19/2021
Chinese Version Pages 5
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)