CNS 15150 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS15150
Classified No. N6386
Method of test for meat and meat products - General rules
肉及肉製品檢驗法-總則
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 15150" standard !
1. If you only need this CNS15150 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 15150
CNS Standard English Title Method of test for meat and meat products - General rules
CNS Standard Chinese Title 肉及肉製品檢驗法-總則
CNS Standard Classified No. N6386 - Agriculture, Food
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:03/28/2008 Confirmed date:12/10/2018
Chinese Version Pages 3
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)