CNS 14861 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS14861
Classified No. K61106
汽油總烯烴含量試驗法(多維管柱氣相層析法)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 14861" standard !
1. If you only need this CNS14861 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 14861
CNS Standard Chinese Title 汽油總烯烴含量試驗法(多維管柱氣相層析法)
CNS Standard Classified No. K61106 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:09/27/2004 Confirmed date:10/16/2019
Chinese Version Pages 13
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)