CNS 14784 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS14784
Classified No. K61098
Method of test for trace benzene in hydrocarbon solvents by capillary gas chromatography
石油溶劑微量苯試驗法(毛細管柱氣相層析法)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 14784" standard !
1. If you only need this CNS14784 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 14784
CNS Standard Chinese Title 石油溶劑微量苯試驗法(毛細管柱氣相層析法)
CNS Standard Classified No. K61098 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:11/27/2003 Confirmed date:09/04/2020
Chinese Version Pages 6
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)