CNS 14476 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS14476
Classified No. K61067
Method of test for sulfur in petroleum gas − Oxidative microcoulometry
石油氣中硫含量試驗法-氧化微庫侖法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 14476" standard !
1. If you only need this CNS14476 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 14476
CNS Standard English Title Method of test for sulfur in petroleum gas − Oxidative microcoulometry
CNS Standard Chinese Title 石油氣中硫含量試驗法-氧化微庫侖法
CNS Standard Classified No. K61067 - Chemical Industry
CNS Standard Status Current; Latest date:06/12/2017
Chinese Version Pages 17
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)