CNS 14261 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS14261
Classified No. A3375
地工合成材之定水頭橫向透水率試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 14261" standard !
1. If you only need this CNS14261 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 14261
CNS Standard Chinese Title 地工合成材之定水頭橫向透水率試驗法
CNS Standard Classified No. A3375 - Civil Engineering & Architecture
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:11/25/1998 Confirmed date:12/07/2021
Chinese Version Pages 6
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)