CNS 13835 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS13835
Classified No. X1107
The control of jitter and wander within digital networks which are based on the 1544 Kbps hierarchy
1544 kbps 階層式數位網路抖動及漂移之控制
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 13835" standard !
1. If you only need this CNS13835 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 13835
CNS Standard Chinese Title 1544 kbps 階層式數位網路抖動及漂移之控制
CNS Standard Classified No. X1107 - Information & Communication
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:03/31/1997 Confirmed date:01/16/2018
Chinese Version Pages 6
  • CNS 27002:2023
  • Information security, cybersecurity and privacy protection − Information security controls
  • CNS 3991:2018
  • Low-voltage switchgear and controlgear − Part 2: Circuit-breakers
  • Low-voltage switchgear and controlgear assemblies – Part 1: General rules
  • High-voltage switchgear and controlgear − Part 200: AC metal-enclosed switchgear and controlgear for rated voltages above 1 kV and up to and including 52 kV