CNS 12956 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS12956
Classified No. N6234
Method of test for milk and milk products - Determination of citric acid content in edible cheese
乳品檢驗法-食用乾酪檸檬酸含量之測定
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 12956" standard !
1. If you only need this CNS12956 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 12956
CNS Standard Chinese Title 乳品檢驗法-食用乾酪檸檬酸含量之測定
CNS Standard Classified No. N6234 - Agriculture, Food
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:01/19/2007 Confirmed date:11/16/2017
Chinese Version Pages 6
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)