CNS 12900 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS12900
Classified No. N4142
Method of Test for Fertilizers:Neubauer Test on Crop Injury
肥料檢驗法(作物毒害試驗)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 12900" standard !
1. If you only need this CNS12900 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 12900
CNS Standard English Title Method of Test for Fertilizers:Neubauer Test on Crop Injury
CNS Standard Chinese Title 肥料檢驗法(作物毒害試驗)
CNS Standard Classified No. N4142 - Agriculture, Food
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:08/19/1991 Confirmed date:03/07/2019
Chinese Version Pages 4
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)