CNS 12844 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS12844
Classified No. K6986
Method of Test for Chlorosulfonated Polyethylene Rubber Supported Geomembrane for Landfill
垃圾掩埋場用氯磺化聚乙烯夾網橡膠不透水布檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 12844" standard !
1. If you only need this CNS12844 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 12844
CNS Standard Chinese Title 垃圾掩埋場用氯磺化聚乙烯夾網橡膠不透水布檢驗法
CNS Standard Classified No. K6986 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:03/15/1991 Confirmed date:09/15/2017
Chinese Version Pages 6
English Version Already Translated
Translation Time 1 Work Days
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)