CNS 12778 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS12778
Classified No. K6977
Method of Test for Void Content of Glass Fiber Reinforced Plastics
玻璃纖維強化塑膠之空孔率測定法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 12778" standard !
1. If you only need this CNS12778 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 12778
CNS Standard English Title Method of Test for Void Content of Glass Fiber Reinforced Plastics
CNS Standard Chinese Title 玻璃纖維強化塑膠之空孔率測定法
CNS Standard Classified No. K6977 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:09/24/1990 Confirmed date:09/15/2017
Chinese Version Pages 2
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)