CNS 12637 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS12637
Classified No. N6226
水果及蔬菜汁飲料檢驗法-異檸檬酸之測定( 酵素法 )
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 12637" standard !
1. If you only need this CNS12637 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 12637
CNS Standard Chinese Title 水果及蔬菜汁飲料檢驗法-異檸檬酸之測定( 酵素法 )
CNS Standard Classified No. N6226 - Agriculture, Food
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:08/16/2004 Confirmed date:08/04/2021
Chinese Version Pages 3
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)