CNS 12634 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS12634
Classified No. N6223
Method of test for fruit and vegetable juice products - Determination of sugars by HPLC
水果及蔬菜汁飲料檢驗法-糖類之測定(HPLC法)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 12634" standard !
1. If you only need this CNS12634 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 12634
CNS Standard Chinese Title 水果及蔬菜汁飲料檢驗法-糖類之測定(HPLC法)
CNS Standard Classified No. N6223 - Agriculture, Food
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:04/19/2006 Confirmed date:11/16/2017
Chinese Version Pages 2
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)