CNS 12632 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS12632
Classified No. N6221
Method of test for fruit and vegetable juices and drinks-Determination of free amino acids
水果及蔬菜汁飲料檢驗法-游離胺基酸之測定
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 12632" standard !
1. If you only need this CNS12632 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 12632
CNS Standard Chinese Title 水果及蔬菜汁飲料檢驗法-游離胺基酸之測定
CNS Standard Classified No. N6221 - Agriculture, Food
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:08/16/2004 Confirmed date:08/04/2021
Chinese Version Pages 2
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)