CNS 12567 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS12567
Classified No. D3185
Method of Test for Exhausts Concentration for Gasoline Engine Automobiles
汽油車排氣濃度試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 12567" standard !
1. If you only need this CNS12567 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 12567
CNS Standard English Title Method of Test for Exhausts Concentration for Gasoline Engine Automobiles
CNS Standard Chinese Title 汽油車排氣濃度試驗法
CNS Standard Classified No. D3185 - Automotive & Aircraft Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:07/15/1989 Confirmed date:09/11/2019
Chinese Version Pages 2
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)