CNS 11038 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11038
Classified No. Z3027
Method of test for fire alarm equipment
火警警報設備用中繼器檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11038" standard !
1. If you only need this CNS11038 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11038
CNS Standard English Title Method of test for fire alarm equipment
CNS Standard Chinese Title 火警警報設備用中繼器檢驗法
CNS Standard Classified No. Z3027 - #N/A
CNS Standard Status Withdrawn; Revoke date:11/03/2022
Chinese Version Pages 0
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 11038     Keyword: Method test fire alarm equipment ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)