CNS 10634 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS10634
Classified No. Z6076
Method of test for stitch strength of sewn kraft paper sacks
縫製牛皮紙袋針步強度試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 10634" standard !
1. If you only need this CNS10634 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 10634
CNS Standard English Title Method of test for stitch strength of sewn kraft paper sacks
CNS Standard Chinese Title 縫製牛皮紙袋針步強度試驗法
CNS Standard Classified No. Z6076 - Physical Distribution & Packaging
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:04/23/2012 Confirmed date:02/23/2018
Chinese Version Pages 6
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)