CNS 10454 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS10454
Classified No. K6793
Method of test for distillation of emulsified bitumen
乳化瀝青蒸餾試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 10454" standard !
1. If you only need this CNS10454 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 10454
CNS Standard English Title Method of test for distillation of emulsified bitumen
CNS Standard Chinese Title 乳化瀝青蒸餾試驗法
CNS Standard Classified No. K6793 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:08/07/2018
Chinese Version Pages 9
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)