CNS 10367 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS10367
Classified No. K6784
Method of test for oversized particles in emulsified bitumen (Sieve test)
乳化瀝青篩析試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 10367" standard !
1. If you only need this CNS10367 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 10367
CNS Standard English Title Method of test for oversized particles in emulsified bitumen (Sieve test)
CNS Standard Chinese Title 乳化瀝青篩析試驗法
CNS Standard Classified No. K6784 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:08/07/2018
Chinese Version Pages 5
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)