CNS 16065 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS16065
Classified No. O2071
Method of test for fungus resistance of wood and bamboo
木竹材之抗黴性試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 16065" standard !
1. If you only need this CNS16065 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 16065
CNS Standard English Title Method of test for fungus resistance of wood and bamboo
CNS Standard Chinese Title 木竹材之抗黴性試驗法
CNS Standard Classified No. O2071 - Wood Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:09/17/2018
Chinese Version Pages 7
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 16065     Keyword: Method test fungus resistance wood bamboo ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)