CNS 15994 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS15994
Classified No. K61259
單環芳香烴中微量雜質試驗法-氣相層析有效碳數試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 15994" standard !
1. If you only need this CNS15994 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 15994
CNS Standard Chinese Title 單環芳香烴中微量雜質試驗法-氣相層析有效碳數試驗法
CNS Standard Classified No. K61259 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:09/27/2017
Chinese Version Pages 19
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)