CNS 15992 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS15992
Classified No. A3454
Method of test for flow of hydraulic cement mortar
水硬性水泥砂漿流度試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 15992" standard !
1. If you only need this CNS15992 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 15992
CNS Standard English Title Method of test for flow of hydraulic cement mortar
CNS Standard Chinese Title 水硬性水泥砂漿流度試驗法
CNS Standard Classified No. A3454 - Civil Engineering & Architecture
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:09/27/2017
Chinese Version Pages 4
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 15992     Keyword: Method test flow hydraulic cement mortar ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)