CNS 15862 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS15862
Classified No. A3448
測定控制性低強度材料施加荷重時機之落球試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 15862" standard !
1. If you only need this CNS15862 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 15862
CNS Standard Chinese Title 測定控制性低強度材料施加荷重時機之落球試驗法
CNS Standard Classified No. A3448 - Civil Engineering & Architecture
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:01/14/2016 Confirmed date:12/07/2021
Chinese Version Pages 5
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)