CNS 15687 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS15687
Classified No. L3272
Method of test for the instantaneous cool sensation fabrics
織物瞬間涼感性能試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 15687" standard !
1. If you only need this CNS15687 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 15687
CNS Standard English Title Method of test for the instantaneous cool sensation fabrics
CNS Standard Chinese Title 織物瞬間涼感性能試驗法
CNS Standard Classified No. L3272 - Textile Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:09/30/2013 Confirmed date:03/11/2019
Chinese Version Pages 4
English Version Already Translated
Translation Time 1 Work Days
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)