CNS 15649 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS15649
Classified No. A3438
Method of test for resistance of concrete to chloride ion penetration
混凝土抗氯離子滲透試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 15649" standard !
1. If you only need this CNS15649 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 15649
CNS Standard English Title Method of test for resistance of concrete to chloride ion penetration
CNS Standard Chinese Title 混凝土抗氯離子滲透試驗法
CNS Standard Classified No. A3438 - Civil Engineering & Architecture
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:10/15/2013 Confirmed date:10/16/2019
Chinese Version Pages 5
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)