CNS 15472 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS15472
Classified No. L4163
Method of test for architectural membrane
建築用布膜試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 15472" standard !
1. If you only need this CNS15472 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 15472
CNS Standard English Title Method of test for architectural membrane
CNS Standard Chinese Title 建築用布膜試驗法
CNS Standard Classified No. L4163 - Textile Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:05/06/2011 Confirmed date:09/06/2021
Chinese Version Pages 15
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 15472     Keyword: Method test architectural membrane ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)