CNS 15462 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS15462
Classified No. A3426
Method of test for flow consistency of controlled low strength material (CLSM)
控制性低強度材料流動稠度試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 15462" standard !
1. If you only need this CNS15462 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 15462
CNS Standard Chinese Title 控制性低強度材料流動稠度試驗法
CNS Standard Classified No. A3426 - Civil Engineering & Architecture
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:05/06/2011 Confirmed date:10/16/2019
Chinese Version Pages 5
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)