CNS 15445 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS15445
Classified No. P3145
Method of test for pH of aqueous extracts of pulp, paper and board (Hot extraction method)
紙漿、紙及紙板水溶性萃取液酸鹼度試驗法(熱水萃取法)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 15445" standard !
1. If you only need this CNS15445 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 15445
CNS Standard Chinese Title 紙漿、紙及紙板水溶性萃取液酸鹼度試驗法(熱水萃取法)
CNS Standard Classified No. P3145 - Pulp & PaperIndustry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:05/04/2011 Confirmed date:11/19/2021
Chinese Version Pages 6
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)