CNS 15295 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS15295
Classified No. X6074
Radio-frequency identification of animals - Code structure
動物之無線射頻識別-編碼結構
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 15295" standard !
1. If you only need this CNS15295 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 15295
CNS Standard English Title Radio-frequency identification of animals - Code structure
CNS Standard Chinese Title 動物之無線射頻識別-編碼結構
CNS Standard Classified No. X6074 - Information & Communication
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:02/08/2010 Confirmed date:03/14/2017
Chinese Version Pages 5
  • Information technology − Radio frequency identification device conformance test methods − Part 2: Test methods for air interface communications below 135 kHz
  • 50Ω and 75Ω radio-frequency coaxial cables Part 2:Relevant cable specifications
  • 50Ω and 75Ω radio-frequency coaxial cables Part 1:General requirements and measuring methods