CNS 15288 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS15288
Classified No. P3143
Method of test for total count of bacteria, yeast and mould of pulp, paper and board
紙漿、紙及紙板中細菌、酵母菌與黴菌菌落數測定法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 15288" standard !
1. If you only need this CNS15288 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 15288
CNS Standard Chinese Title 紙漿、紙及紙板中細菌、酵母菌與黴菌菌落數測定法
CNS Standard Classified No. P3143 - Pulp & PaperIndustry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:07/16/2009 Confirmed date:11/05/2019
Chinese Version Pages 6
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)