CNS 15263 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS15263
Classified No. D3205
Method of test for light duty vehicle lateral collision
小型車之側面碰撞試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 15263" standard !
1. If you only need this CNS15263 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 15263
CNS Standard English Title Method of test for light duty vehicle lateral collision
CNS Standard Chinese Title 小型車之側面碰撞試驗法
CNS Standard Classified No. D3205 - Automotive & Aircraft Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:07/16/2009 Confirmed date:11/12/2020
Chinese Version Pages 34
English Version Translate after your order
Translation Time About 5-20 Work Days
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)