CNS 15239 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS15239
Classified No. P3142
Method of test for bursting strength of paper and board after immersion in water
紙及紙板浸水破裂強度試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 15239" standard !
1. If you only need this CNS15239 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 15239
CNS Standard Chinese Title 紙及紙板浸水破裂強度試驗法
CNS Standard Classified No. P3142 - Pulp & PaperIndustry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:01/22/2009 Confirmed date:11/05/2019
Chinese Version Pages 2
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)