CNS 15169 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS15169
Classified No. S1247
香品燃燒所產生之多環芳香烴化合物測定法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 15169" standard !
1. If you only need this CNS15169 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 15169
CNS Standard Chinese Title 香品燃燒所產生之多環芳香烴化合物測定法
CNS Standard Classified No. S1247 - Domestic Wares
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:12/17/2007 Confirmed date:12/10/2018
Chinese Version Pages 6
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)