CNS 15091 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS15091
Classified No. N7001
Method of test for deep sea water - General rule
深層海水檢驗法-總則
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 15091" standard !
1. If you only need this CNS15091 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 15091
CNS Standard English Title Method of test for deep sea water - General rule
CNS Standard Chinese Title 深層海水檢驗法-總則
CNS Standard Classified No. N7001 - Agriculture, Food
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:03/28/2008 Confirmed date:12/10/2018
Chinese Version Pages 3
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 15091     Keyword: Method test deep sea water General rule ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)