CNS 15087 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS15087
Classified No. K61144
Method of test for determination of ethanol content of denatured fuel ethanol by gas chromatography
變性燃料乙醇中乙醇含量測定法(氣相層析法)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 15087" standard !
1. If you only need this CNS15087 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 15087
CNS Standard Chinese Title 變性燃料乙醇中乙醇含量測定法(氣相層析法)
CNS Standard Classified No. K61144 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:06/26/2007 Confirmed date:10/16/2019
Chinese Version Pages 6
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)