CNS 15079 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS15079
Classified No. K61142
中質蒸餾燃油芳香烴類別含量測定法(高效液相層析/折射率偵檢法)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 15079" standard !
1. If you only need this CNS15079 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 15079
CNS Standard Classified No. K61142 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:05/14/2007 Confirmed date:10/16/2019
Chinese Version Pages 10
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)