CNS 14886 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS14886
Classified No. N4196
Method of test for Norfloxacin, Danofloxacin, Enrofloxacin and Ofloxacin in feeds
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 14886" standard !
1. If you only need this CNS14886 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 14886
CNS Standard Classified No. N4196 - Agriculture, Food
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:01/10/2005 Confirmed date:03/07/2019
Chinese Version Pages 2
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)