CNS 14885 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS14885
Classified No. N4195
Method of test for Chloramphenicol, Thiamphenicol and Florfenicol in feeds
飼料中氯黴素、甲磺氯黴素及氟甲磺氯黴素之檢驗方法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 14885" standard !
1. If you only need this CNS14885 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 14885
CNS Standard Chinese Title 飼料中氯黴素、甲磺氯黴素及氟甲磺氯黴素之檢驗方法
CNS Standard Classified No. N4195 - Agriculture, Food
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:01/10/2005 Confirmed date:03/07/2019
Chinese Version Pages 2
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)