CNS 14850 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS14850
Classified No. N6376
Method of test for wines and spirits-Determination of total acidity and total volatile acidity
酒類檢驗法-總酸度及揮發性酸度之測定
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 14850" standard !
1. If you only need this CNS14850 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 14850
CNS Standard Chinese Title 酒類檢驗法-總酸度及揮發性酸度之測定
CNS Standard Classified No. N6376 - Agriculture, Food
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:07/22/2004 Confirmed date:12/10/2018
Chinese Version Pages 3
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)