CNS 14776 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS14776
Classified No. T4038
醫用面(口)罩抗合成血液穿透性試驗法-以已知速度之固定量水平噴灑
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 14776" standard !
1. If you only need this CNS14776 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 14776
CNS Standard Classified No. T4038 - Medical Equipments & Appliances
CNS Standard Status Current; Latest date:07/15/2022
Chinese Version Pages 23
English Version Translate after your order
Translation Time About 5-20 Work Days
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)