CNS 14759 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS14759
Classified No. N6370
Method of test for edible oils and fats - Determination of methyl esters of fatty acids
食用油脂檢驗法-脂肪酸甲酯之測定
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 14759" standard !
1. If you only need this CNS14759 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 14759
CNS Standard Chinese Title 食用油脂檢驗法-脂肪酸甲酯之測定
CNS Standard Classified No. N6370 - Agriculture, Food
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:07/16/2009 Confirmed date:11/05/2019
Chinese Version Pages 12
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)