CNS 14729 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS14729
Classified No. O2062
Method of test for detection of pentachlorophenol and its derivatives in wood
木材中五氯酚類防腐劑檢測法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 14729" standard !
1. If you only need this CNS14729 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 14729
CNS Standard Chinese Title 木材中五氯酚類防腐劑檢測法
CNS Standard Classified No. O2062 - Wood Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:05/12/2003 Confirmed date:11/19/2021
Chinese Version Pages 2
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)