CNS 14682 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS14682
Classified No. N4191
Method of test for fertilizers (Determination of dicyandiamide nitrogen content)
肥料檢驗法(雙氰胺態氮之測定)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 14682" standard !
1. If you only need this CNS14682 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 14682
CNS Standard Chinese Title 肥料檢驗法(雙氰胺態氮之測定)
CNS Standard Classified No. N4191 - Agriculture, Food
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:09/23/2002 Confirmed date:03/07/2019
Chinese Version Pages 2
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)