CNS 14681 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS14681
Classified No. N4190
Method of test for fertilizers (Determination of sulfate content)
肥料檢驗法(硫酸鹽之測定)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 14681" standard !
1. If you only need this CNS14681 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 14681
CNS Standard English Title Method of test for fertilizers (Determination of sulfate content)
CNS Standard Chinese Title 肥料檢驗法(硫酸鹽之測定)
CNS Standard Classified No. N4190 - Agriculture, Food
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:09/23/2002 Confirmed date:03/07/2019
Chinese Version Pages 2
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)