CNS 14680 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS14680
Classified No. N4189
Method of test for Carbadox, Nitrofurazone and Furazolidone in feeds
飼料中卡巴得、硝基呋喃及富來頓檢驗方法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 14680" standard !
1. If you only need this CNS14680 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 14680
CNS Standard English Title Method of test for Carbadox, Nitrofurazone and Furazolidone in feeds
CNS Standard Chinese Title 飼料中卡巴得、硝基呋喃及富來頓檢驗方法
CNS Standard Classified No. N4189 - Agriculture, Food
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:09/23/2002 Confirmed date:03/08/2021
Chinese Version Pages 2
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)