CNS 14668 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS14668
Classified No. K61086
Method of test for freezing point of aviation fuels(automatic phase transition method)
航空燃油凝固點相轉移自動測定法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 14668" standard !
1. If you only need this CNS14668 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 14668
CNS Standard Chinese Title 航空燃油凝固點相轉移自動測定法
CNS Standard Classified No. K61086 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:08/07/2002 Confirmed date:09/04/2020
Chinese Version Pages 5
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)