CNS 14567 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS14567
Classified No. E2009
Method of test for sleeper screws
螺旋道釘檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 14567" standard !
1. If you only need this CNS14567 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 14567
CNS Standard English Title Method of test for sleeper screws
CNS Standard Chinese Title 螺旋道釘檢驗法
CNS Standard Classified No. E2009 - Railway Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:08/01/2001 Confirmed date:11/12/2020
Chinese Version Pages 2
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 14567     Keyword: Method test sleeper screws ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)