CNS 14535 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS14535
Classified No. K61072
Method of test for flammability of plastic material
塑膠材料燃燒試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 14535" standard !
1. If you only need this CNS14535 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 14535
CNS Standard English Title Method of test for flammability of plastic material
CNS Standard Chinese Title 塑膠材料燃燒試驗法
CNS Standard Classified No. K61072 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:05/01/2001 Confirmed date:09/15/2017
Chinese Version Pages 21
English Version Already Translated
Translation Time 1 Work Days
* Order Items
* Email
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 14535     Keyword: Method test flammability plastic material ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)