CNS 14473 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS14473
Classified No. K61064
Method of test for flash point by small scale closed tester
閃點測定法(迷你閉杯式法)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 14473" standard !
1. If you only need this CNS14473 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 14473
CNS Standard English Title Method of test for flash point by small scale closed tester
CNS Standard Chinese Title 閃點測定法(迷你閉杯式法)
CNS Standard Classified No. K61064 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:10/24/2000 Confirmed date:09/04/2020
Chinese Version Pages 12
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)